Haber

Fatih Erbakan: “Cumhur İttifakı’nda olmamız Milli Görüşe ve Erbakan hocamızın görüşlerine aykırı değildir”

ERKAN KARACA

Refah Partisi Yeniden Genel Başkanı Fatih Erbakan Çorum’da; “Bu ittifakın içinde olmamız Milli Görüş açısından bir sorun teşkil etmiyor. Çünkü mutabakat maddelerinde başta Milli Görüş olmak üzere Erbakan hocamız da dahil olmak üzere yıllardır ekonomi ve dış politikada konuştuğumuz konular mutabakat maddelerinde yer alıyor. ve Refah Partimiz korunmuştur” dedi.

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan bugün miting için Çorum’a geldi. Mitingin ardından Saat Kulesi yakınındaki alanda açıklama yapan Erbakan, şunları söyledi:

“BOB’A KARŞI İMZALADIĞIMIZ KONULAR”

“Anlaşmamızda özellikle dış politikada olmak üzere 3 ana konu var, bunlardan biri D8’in yeniden canlandırılması ve D8’in kuruluş amaçlarına uygun olarak işletilmesi, ardından da 57 Müslüman ülkenin kendi içlerinde ön plana çıkarılması çabası. Türkiye’nin liderliği.Bu, esasen Büyük Ortadoğu Projesi’nin doğrudan bir parçasıdır.karşı bir yazı.Kudüs konusunda Filistin’e ilişkin kırmızı çizgilerin korunması yine büyük İsrail planına ve Büyük Ortadoğu Projesi’ne tamamen aykırı bir unsurdur. Diğer bir üçüncü ayak, Kıbrıs meselesindeki kazanımların korunması, Kıbrıs’ta bağımsız devletin korunması ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tüm dünya ülkeleri tarafından tanınmasına çalışılmasıdır. Büyük Ortadoğu Projesi.

“ERBAKAN HOCAMIZ D8, D60 VE İSLAM BİRLİĞİNE HİZMET DER”

Erbakan hocamızın eleştirisi Büyük Ortadoğu Projesi’ne değil, D8, D60 hedefine ve İslam Birliği’ne yönelikti. Erbakan hocamızın bahsettiği konuları bu uzlaşma konularının içine koyuyoruz. Hayır, D8’e hizmet edeceğiz, Büyük Ortadoğu projesine değil, D60’a hizmet edeceğiz, Filistin davasını koruyacağız, Kıbrıs davamızı koruyacağız, Kıbrıs’ta bağımsız devleti koruyacağız. Ancak Büyük Ortadoğu Projesi; D8 ve D60’a karşı. Kıbrıs’ın Rumlara verilmesinden yanadır. Sözleşmede yer alan maddeler Erbakan hocamızın işaret ettiği ve istediği maddelerdir. Bu nedenle Milli Görüş açısından bir sorun teşkil etmiyor çünkü biz bu ittifakın içindeyiz çünkü mutabakat maddelerinde yıllardır konuştuğumuz konular ekonomi ve dış politikada Sayın Hocamız Erbakan’ın. ve Yine Refah Partisi birer birer korunmuştur.”

Kaynak: ANKA / Yerel

sarikamishaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu