Haber

İran’dan Hamaney: İsveç, İslam Dünyasına Doğru Bir Savaşçı Aldı

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsveç’in Kuran’a yönelik saldırılara izin vererek İslam dünyasına karşı “savaşçı bir tavır” sergilediğini belirtti.

Hamaney, Kuran’a yönelik art arda yapılan saldırılara ilişkin İsveç’te yaptığı açıklamada bu saldırıları “komplo temelli” ve “tehlikeli olaylar” olarak nitelendirdi.

İsveç’i “İslam ülkelerinin yargı sistemlerine yönelik saldırıların faillerini teslim etmeye” davet eden Hamaney, “Kur’an’a akın etmeye cüret edene en ağır cezanın verilmesi gerektiği konusunda bütün İslam alimleri hemfikirdir.” sözlerini kullandı.

Hamaney, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“İsveç hükümeti, zalimlere destek vererek İslam alemine karşı bir savaşçı haline geldiğini ve birçok Müslüman millet ve devletin kin ve düşmanlığını kendisine çektiğini bilmelidir. Perde arkasındaki komplocular da bilmelidirler ki, Kuran’ın prestiji ve gücü her geçen gün artacaktır.”

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e saldırı

İsveç’te Irak asıllı Salwan Momika, Kurban Bayramı’nın ilk gününde Stockholm Mescidi önünde polis nezaretinde Kuran-ı Kerim yaktı. Başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinin yanı sıra başta Rusya olmak üzere bazı ülkeler de olaya tepki gösterdi.

20 Temmuz’da Momika, polis koruması altında Stockholm’deki Irak Büyükelçiliği önünde Kuran’ı Kerim’i ve Irak bayrağını ayaklarının altına alarak İslam dinine hakaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu