Haber

İYİ Parti lideri Akşener, kadınların üniversitelere girmesini yasaklayan Taliban’a sert tepki gösterdi: Bu insanlık suçunu asla kabul edemeyiz.

Taliban yönetiminin Afganistan’daki üniversitelerde kız öğrencilerin okumasını deyim yerindeyse yasaklama kararı tüm dünyayı ayağa kaldırdı.

AKŞENER’DEN TEPKİ GELDİ

Karara Türkiye’den tepkiler arka arkaya gelirken, bu çıkışlardan sonuncusu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den oldu.

“KADINI İNSAN DEĞİL, KÖLE GÖRMEK ANLAYIŞI DOLANDIRICILIK”

Akşener, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Afganistan’da kadınları insan değil köle olarak gören, kız çocuklarının okula gitmesini yasaklayan ve bunu yüce dinimiz üzerinden meşrulaştırmaya çalışan canavarca bir zihniyeti en güçlü şekilde kınıyorum. Bu insanlık suçunu asla kabul edemeyiz.

“KADIN KENDİNİN SÖMÜRÜLDÜĞÜ BİR HİKAYE SORUŞTURULMALIDIR”

“Kadın kalkmazsa vatan iner” sözünden esinlenerek biliyoruz ki; Rejim, din, mezhep, mezhep, ideoloji veya gerekçe ne olursa olsun; Kadın bedeninin ve benliğinin ayaklar altına alındığı, sömürüldüğü bir düzen sorgulanmaya mahkumdur.

“KADININ YANINDA OLMAK BİR MEDENİYETİN GÖREVİDİR”

Çünkü; Kızımız Mahsa Amini’nin İran’da öldürülmesine gösterilen toplumsal tepki de gösteriyor ki; Özgürlük kadınların omuzlarında yükselir. zorbalık kadınların çektiği acılardan beslenir. Bu zulme karşı kadınların yanında dimdik durmak bir medeniyet borcudur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu