Haber

Saadet Partisi İl Teşkilatları, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı suç duyurusunda bulundu

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’daki Saadet Partisi İl Teşkilatları, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin suç duyurusunda bulundu.

Edirne’de adliye önünde toplanan partililer, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Saadet Partisi İl Lideri Sinan Tekin, burada yaptığı konuşmada, İsrail’in insan haklarını ve savaş hukukunu ihlal etmeye devam ettiğini söyledi.

İsrail’in “soykırım” yaptığını savunan Tekin, “İsrail Gazze’de dünya tarihinin en alçak soykırımını sürdürüyor. Çocuk hastaneleri, ambulanslar ve evler bombalanıyor. Fosfor bombalarıyla her gün yeni savaş suçları işleniyor. Su, elektrik ve internet kesiliyor.” Gazze’yi kelimenin tam anlamıyla kapatarak “Bunu toplu mezara çevirmeye çalışıyorlar.” dedi.

Tekin, İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde saldırılarını sürdürdüğünü belirtti.

Uluslararası toplumun yaşananlara sessiz kalmasına tepki gösteren Tekin, şunları söyledi:

“Her şey ortadayken, dünyadaki tüm kötülüklerin, vahşetlerin, katliamların suç ortağı ve istisnasız her teröristin hamisi olan Amerika’nın aciz lideri Joe Biden, Netanyahu’yla birlikte kamera karşısına geçerek utanmaz yalanlarını sıraladı. düz görünürde.

Olan şu ki, hastane saldırısı yanında oturan cani katil değil, başkaları tarafından gerçekleştirildi. Bu Hamas’ın işiydi. Açıkça söylüyorum, rezil Biden pervasızca tarihin en kirli yalanlarından birini söyledi. Muhtemelen dünyayı kandıracağını düşünüyor. “Hem İsrail’in hem de Amerika’nın cemaziyulevvelini biliyoruz.”

Açıklamanın ardından Tekin, suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundu.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin Kırklareli ve Tekirdağ’dan da suç duyurusunda bulunuldu.

haberasarcik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu