Haber

Uludağ’ın dik yamaçlarındaki dev kayalar tehlike olmaktan çıktı

BURSA (İGFA) –Osmangazi’de Uludağ’ın eteklerinde bulunan Mollafenari Mahallesi’nin yukarı kesimlerinde tehlikeli kayalıkların bulunduğunu tespit eden Osmangazi Belediyesi ekipleri, bu kayaları etkisiz hale getirmek için çalışma başlattı.

Her biri tonlarca olan dev kayalar, Osmangazi Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alınarak patlatılarak küçük parçalara ayrıldı. Yapılan başarılı çalışmalar ile tehlikeli dev kayalar artık tehlikeli olmaktan çıkıyor. İlçede yaşayan vatandaşların can ve mal güvenliğine büyük önem veren Osmangazi Belediyesi, yerinde yaptığı çalışmalarla herkesin takdirini kazandı.

Osmangazi için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “İlçemizin her noktasına hizmet vermeye devam ediyoruz. Sadece hizmet vermiyoruz, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini de düşünüyoruz. Mollafenari mahallemizin yukarı kesimlerinde bulunan kayalıkların tehlikeli olduğunu belirleyen ekiplerimiz, bu kayalıkları tehlikeden uzaklaştırmak için hemen harekete geçti. Uzman ekiplerimiz tarafından gerekli önlemler alınarak tehlikeli kayalar küçük parçalara dönüştürülerek tehdit olmaktan çıkarıldı.” söz konusu.

aziziyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu