Haber

Başkan Zolan dördüncü kez deprem bölgesinde

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından dördüncü kez deprem bölgesine gitti. Hatay’ın İskenderun ilçesinde gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediyesi gruplarını koordine eden Önder Zolan, mağdurlarla toplantıya gelerek talep ve önerilerini dinledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeye yüzlerce araç, iş makinesi ve grupları ile yardım TIR’ları gönderen Denizli Büyükşehir Belediyesi, yıkımın en yoğun olduğu illerden biri olan Hatay’ın İskenderun ilçesinde depremin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. en şiddetliydi. 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntıların ardından dördüncü kez afet bölgesine giden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, mağdurları yalnız bırakmıyor. Lider Osman Zolan, bölgeye yaptığı dördüncü ziyarette Hatay’ın İskenderun ilçesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez başkanlığında düzenlenen uyum toplantısına katıldı. Daha sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Bakan Dönmez ile birlikte İskenderun ilçesindeki konteyner kentlerin altyapı ve tesviye işlemlerini inceleyerek, burada yapılan çalışmalar hakkında Bakan Dönmez’e brifing verdi.

Afetzedeleri ziyaret etti, çocuklarla yakından ilgilendi

Öte yandan Önder Osman Zolan da İskenderun ilçesinde kurulan çadır ve konteyner kentleri ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, afetzedelerin acılarını paylaştı. Özellikle çocuklarla ilgilenen Önder Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin afetten etkilenen vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamak için bölgede kesintisiz hizmet verdiğini söyledi. Bölgenin ihtiyacı ne ise yerine getirmeye çalıştıklarını kaydeden Önder Zolan, bu güçlü günleri her zaman devlet ve millet iş birliği ile birlikte atlatacaklarına inandığını söyledi.

“Tüm ekipler çok çalışıyor”

Bölgede devletin, belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının tüm birimlerinin canla başla çalıştığını vurgulayan Önder Osman Zolan, “Burada tüm ekibimiz afetin yaralarını sarmak için gece gündüz çalışıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak biz de buradayız. tüm imkanlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız” diyen “Bizler ilk günden bu yana afetlerde kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin” dedi. – DENİZLİ

haber-kangal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu