Haber

Yiğitler deprem şehitleri anısına özel meydana gitti

Dulkadiroğlu Belediyesi ve Türkiye Klasik Güreş Federasyonu iş birliğinde Dereköy Erdem Eroğlu Er Meydanı’nda düzenlenen 22. Şalvar Güreşleri Türkiye Şampiyonası’nda sporcular deprem şehitleri anısına güreşti.

Güreş karşılaşmaları öncesi açılış konuşmasını yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OK, yüzyılın felaketinde yaşadığımız kayıplara vurgu yaparak, güreş müsabakalarının bu kayıpların anısına düzenlendiğinin altını çizdi.

Tamam konuşmasında şunları söyledi: “Yüzyılın felaketi bizi her yönüyle derinden sarstı. Yaşadığımız tüm kayıplara rağmen milletimizin gücünü bu büyük felakette bir kez daha gördük. Her zorlukta olduğu gibi dimdik ayakta durduk. Yüzyılın felaketinde hep birlikte, yaralarımızı birlikte sardık, üzüntümüzü paylaştık.” “Birlikte yaşadık. Geçtiğimiz 7 ay boyunca şehrimizi ayağa kaldırmak, vatandaşlarımızı normal hayata döndürmek için birçok çalışma yaptık. Bugün de klasik güreş şampiyonamıza devam ederek hem normalleşme sürecine katkı sağlamayı planladık. Vatandaşlarımıza depremde kaybettiklerimizi dualarla anıyoruz.” – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu